icon

Uwaga! Operatorzy GSM wyłączają sieć 2G

icon5.12.2023

Technologia sieci
Uwaga!
Operatorzy GSM wyłączają sieć 2G

Operatorzy telekomunikacyjni rozpoczęli proces wygaszania sieci 2G, w celu zwolnienia przepustowości dla technologii 4G i 5G, nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Wyłączenia sieci 2G będą miały wpływ na wiele branż, w tym również na branżę transportową. Firmy transportowe, które wykorzystują w swojej codziennej pracy systemy telematyczne oparte na technologii 2G, będą musiały dokonać wymian urządzeń telematycznych na urządzenia nowej generacji obsługujące standard LTE. Jeśli odpowiednie kroki nie zostaną podjęte na czas, firma może napotkać problemy z monitorowaniem floty, śledzeniem tras i zarządzaniem logistyką.

Kiedy zostanie wyłączona sieć 2G?

Duża część operatorów sieci komórkowych wyłączyła już wiele sieci 2G lub wkrótce planuje to zrobić. Według dostępnych informacji, znaczna cześć operatorów europejskich planuje wyłączyć sieć 2G pod koniec 2025 roku. Data dokładnego wyłączenia sieci 2G różni się w zależności od decyzji operatora w danym kraju.

Szczegółowa lista przedstawiająca konkretne daty wyłączenia sieci 2G w poszczególnych regionach, znajduje się tutaj.

Nasze rozwiązanie migracji terminali 2G na LTE

W nawiązaniu do zaplanowanych wyłączeń sieci 2G przez operatorów, jako producent urządzeń telematycznych, postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów. Z myślą o środowisku, jako jedyni na rynku, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie usługi modernizacji terminali działających w technologii 2G i dostosowanie ich do technologii LTE, w myśl hasła „nie wyrzucaj - wykorzystaj”.

Nasi obecni klienci mają możliwość odesłania terminali działających w technologii 2G na serwis, w celu dokonania ich modernizacji do wersji LTE.

Dla nowych partnerów, którzy korzystali z konkurencyjnych rozwiązań, proponujemy indywidualnie negocjowane rozwiązanie, które optymalizuje koszty wymiany aktualnie działających u nich urządzeń w technologii 2G na wersje LTE.

Zapraszamy do kontaktu w celu zapoznania się ze szczegółami.

Masz więcej pytań?
Skontaktuj się z naszym zespołem!icon   powrót